Kirkas ja selkeä näkökenttä, joka on optimoitu eläinten ja luonnon tarkkailuun
Erinomainen valonläpäisy ainutlaatuisen FUJINON SUPER EBC -pinnoitteen ansiosta. Laadukkaat linssielementit ja prismat, mikä takaa erinomaisen kuvan tarkkuuden ja kontrastin. Yhdessä nämä mahdollistavat myös paljon kirkkaamman näkökentän. Yhdeksän linssielementin optimaalinen sijoittaminen seitsemään ryhmään minimoi vääristymiä ja mahdollistaa kirkkaan kuvan koko näkymässä keskeltä reunoille.
Edistynyt käytettävyys ja ensiluokkainen muotoilu
Ensiluokkaisesti suunniteltu ja käyttäjän tarpeisiin muotoiltu. Liukumaton elastomeerinen materiaali ja ergonomisesti muotoiltu, helposti käteen otettava runko mahdollistavat erinomaisen vakauden kädessä pidettäessä. Pitkä silmänylitys helpottaa käyttöä myös silmälaseja käytettäessä.
Erinomainen luotettavuus ulkokäyttössä ja ankarissa olosuhteissa
Vettä * ja sumua kestävä rakenne.
Kestävä magnesium-alumiini-runko.
Vettä hylkivä pinnoite sekä objektiivilinsseissä että okulaareissa. Optisia suodattimia**, kuten PL-suodattimia ja sumusuodattimia, voidaan käyttää asentamalla objektiivin etupuolelle.
* 1m-5min. Ei saa käyttää veden alla.
** M46×0.75
Saramonic BLINK 500 B1 (TX+RX) 1 TO 1 - 2,4 GHZ WI
Kenko 43mm MC UV370 - suodin
NiSi Filter UV SMC L395 95mm
Polaroid I-Type B&W filmi
Joby Gorillapod 500 action
Kenko 49mm MC protector slim - suodin
NIKON MONARCH M7 10x42
KODAK digitaalinen kamera Pixpro C1 CMOS 5x 16MP KIT Brown
Nikkor AF-S 85mm F1.8G
PRO-Mounts Bigpole
Nikon MONARCH M7 8x42 















Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.