Kirkas ja selkeä näkökenttä, joka on optimoitu eläinten ja luonnon tarkkailuun
Erinomainen valonläpäisy ainutlaatuisen FUJINON SUPER EBC -pinnoitteen ansiosta. Laadukkaat linssielementit ja prismat, mikä takaa erinomaisen kuvan tarkkuuden ja kontrastin. Yhdessä nämä mahdollistavat myös paljon kirkkaamman näkökentän. Yhdeksän linssielementin optimaalinen sijoittaminen seitsemään ryhmään minimoi vääristymiä ja mahdollistaa kirkkaan kuvan koko näkymässä keskeltä reunoille.
Edistynyt käytettävyys ja ensiluokkainen muotoilu
Ensiluokkaisesti suunniteltu ja käyttäjän tarpeisiin muotoiltu. Liukumaton elastomeerinen materiaali ja ergonomisesti muotoiltu, helposti käteen otettava runko mahdollistavat erinomaisen vakauden kädessä pidettäessä. Pitkä silmänylitys helpottaa käyttöä myös silmälaseja käytettäessä.
Erinomainen luotettavuus ulkokäyttössä ja ankarissa olosuhteissa
Vettä * ja sumua kestävä rakenne.
Kestävä magnesium-alumiini-runko.
Vettä hylkivä pinnoite sekä objektiivilinsseissä että okulaareissa. Optisia suodattimia**, kuten PL-suodattimia ja sumusuodattimia, voidaan käyttää asentamalla objektiivin etupuolelle.
* 1m-5min. Ei saa käyttää veden alla.
** M46×0.75
Nikon ACULON T02 8X21 red
FujiFilm Instax Mini 12 Blossom Pink
Olympus 8x42 PRO
Kenko 49mm ND8 RealPro -suodin
Kenko 58mm C-PL Slim
Focus Junior 6x21, sininen 














Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.