City 200 -kameran ytimessä on luotettava 13 megapikselin Sony-kuvakenno, joka tuottaa teräviä ja selkeitä kuvia monenlaisissa valaistusolosuhteissa. Tämän mallin erottaa muista sen tehokas 10-kertainen optinen zoom-objektiivi, joka antaa sinulle suuremman ulottuvuuden kaukana oleviin kohteisiin ja toimii silti hyvin jokapäiväisissä kohtauksissa. Kuvasitpa sitten laajoja maisemia tai zoomaamalla kadun yksityiskohtia, City 200 antaa sinulle enemmän joustavuutta sommittelussa.
Kamerassa on 2,8 tuuman kääntyvä LCD-näyttö, joten se sopii täydellisesti selfie-kuviin, matkavideoihin tai matkalla tapahtuvaan vloggaamiseen. Kompaktin ja kevyen rakenteensa ansiosta City 200 mahtuu helposti laukkuun tai takin taskuun, joten se on erinomainen kumppani päiväretkille tai pidemmille matkoille. Sen suoraviivainen painikeasettelu tekee sen käytöstä helppoa myös kameran ensikertalaisille käyttäjille.
Autotarkennus kasvontunnistuksella varmistaa, että muotokuvat pysyvät terävinä ja tarkennettuina, ja sisäänrakennettujen luovien suodatintehosteiden avulla voit lisätä visuaalista ilmettä valokuviin suoraan kamerasta. Videoiden luojille City 200 sisältää hidastetun ajan kuvauksen, time-lapse-tallennuksen ja hyödyllisiä työkaluja, kuten silmukkatallennuksen ja ennakkotallennuksen – joten olet aina valmis vangitsemaan hetken tapahtumahetkellä.
Keskeiset ominaisuudet:
- 13 megapikselin Sony-kuvakenno takaa luotettavan kuvanlaadu
- 10-kertainen optinen zoom-objektiivi monipuoliseen kuvaamiseen läheltä ja kaukaa
- 2.8-tuumainen kääntyvä LCD-näyttö selfieitä ja vloggausta varten
- Kompakti ja kevyt muotoilu, joka sopii erinomaisesti matkustamiseen
- Helppokäyttöinen painikeasettelu, ihanteellinen aloittelijoille
- Autotarkennus kasvontunnistuksella teräviä muotokuvia varten
- Sisäänrakennetut luovat suodatintehosteet tyylikkäisiin kuviin
- Hidastettu videokuvaus
- Aikakuvaus luoviin sekvensseihin
- Silmukkatallennus ja esinauhoitus spontaanien hetkien vangitsemiseen
- 12 kohtaustilaa, mukaan lukien Yö, Muotokuva ja Auringonlasku
Yashica City 200 on laajennetun zoomausalueen ja käyttäjäystävällisten ominaisuuksiensa ansiosta loistava valinta kaikille, jotka haluavat aloittaa valokuvausmatkansa tai yksinkertaisesti nauttia kompaktista, suorituskykyisestä kamerasta, joka on valmis mihin tahansa seikkailuun.
MANFROTTO Videopää MVH502AH
Nikon Monarch Fieldscope 82mm + MEP 20-60 okulaari
Kenko 49mm MC protector slim - suodin
Nikon Prostaff P3 8x42
Nikon Action EX 7x50 -kiikari
Kenko 43mm MC UV370 - suodin
NiSi Filter UV SMC L395 95mm
Kenko 49mm C-PL Slim
Focus Discover 8x32
Velbon EF-41 jalusta
Nikon ACULON T02 8X21 red
Focus Junior 6x21, sininen
Kenko 40,5mm C-PL Slim
Kenko 46mm ND8 - suodin
Kenko Filter Celeste CPL 55mm
YASHICA City 100 (White) 


























Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.