SIRUI P-sarjan monopodit ovat tukeva apu kuvaustilanteissa, joissa kolmijalkaa on hankala, tai jopa mahdoton käyttää. Monopodin avulla kuvaaminen onnistuu pidemmälläkin polttovälillä sekä tilanteissa, joissa käytetään pidempää valotusaikaa. Monopodi kulkee vaivattomasti mukana ja se on todella nopea ottaa käyttöön.
Urheilukuvaajat kenttien laidalla pitkine objektiiveineen ovat varmasti tuttu näky. Esimerkiksi juuri tällaisissa tilanteissa, jossa tilaa on vähän, mutta jalustan käyttö välttämätöntä, on monopodi ainoa oikea kuvaajan työkalu.
SIRUI P -sarjan monopodit ovat neljä-/kuusi-osaisia ja menevät todella pieneen tilaan, min. kuljetuspituus 38 cm (P-306 / P326). Pisimmillään monopodit yltävät aina 170 cm saakka (esim. P-424). Kaikissa malleissa on rannehihna, sisäänvedettävä maapiikki ja integroitu kompassi.
Polaroid NOW black & white Camera
Hähnel HL-E10
Hähnel HL-5LH (Canon NB-5L) - akku
BOYA Mikrofoni BY-M1DM Lavalier Dual 3,5mm 4m
Lexar Pro CF 128GB 1066X UDMA 7 (VPG-65) R160
Olympus 8x42 PRO
Hähnel Unipal Plus for all - laturi
Nikon Prostaff 5 82-A + 20-60X okulaari
Lowepro Tahoe CS 20 Musta
Nikon Prostaff P3 8x42
Sony NP-FM500H
KOWA TSN-501 Spottingscope
BOYA Mikrofoni BY-M2D Lavalier Lightning Dual iOS 6m.
Nikon ACULON T02 8X21 red
Nikon Monarch M7 8x30
Hähnel HL-M1
MANFROTTO Kuulapää Center MH490-BH 
















Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.