SIRUI P-sarjan monopodit ovat tukeva apu kuvaustilanteissa, joissa kolmijalkaa on hankala, tai jopa mahdoton käyttää. Monopodin avulla kuvaaminen onnistuu pidemmälläkin polttovälillä sekä tilanteissa, joissa käytetään pidempää valotusaikaa. Monopodi kulkee vaivattomasti mukana ja se on todella nopea ottaa käyttöön.
Urheilukuvaajat kenttien laidalla pitkine objektiiveineen ovat varmasti tuttu näky. Esimerkiksi juuri tällaisissa tilanteissa, jossa tilaa on vähän, mutta jalustan käyttö välttämätöntä, on monopodi ainoa oikea kuvaajan työkalu.
SIRUI P -sarjan monopodit ovat neljä-/kuusi-osaisia ja menevät todella pieneen tilaan, min. kuljetuspituus 38 cm (P-306 / P326). Pisimmillään monopodit yltävät aina 170 cm saakka (esim. P-424). Kaikissa malleissa on rannehihna, sisäänvedettävä maapiikki ja integroitu kompassi.
Kenko 37mm C-PL Slim
Samsung BP1310
Gomatic Peter McKinnon Luma Camera Pack 18L, Sage
Saramonic BLINK 500 RX DI RECEIVER FOR IPHONE
Nikon Z5II+Z24-50mm f/4-6.3
Nikon Monarch Fieldscope 82mm + MEP 20-60 okulaari
KODAK digitaalinen kamera Pixpro C1 CMOS 5x 16MP KIT Brown
BOYA Wireless Microphone x2 BY-WM3 USB-C
Joby GripTight One Mount black 















Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.