SIRUI P-sarjan monopodit ovat tukeva apu kuvaustilanteissa, joissa kolmijalkaa on hankala, tai jopa mahdoton käyttää. Monopodin avulla kuvaaminen onnistuu pidemmälläkin polttovälillä sekä tilanteissa, joissa käytetään pidempää valotusaikaa. Monopodi kulkee vaivattomasti mukana ja se on todella nopea ottaa käyttöön.
Urheilukuvaajat kenttien laidalla pitkine objektiiveineen ovat varmasti tuttu näky. Esimerkiksi juuri tällaisissa tilanteissa, jossa tilaa on vähän, mutta jalustan käyttö välttämätöntä, on monopodi ainoa oikea kuvaajan työkalu.
SIRUI P -sarjan monopodit ovat neljä-/kuusi-osaisia ja menevät todella pieneen tilaan, min. kuljetuspituus 38 cm (P-306 / P326). Pisimmillään monopodit yltävät aina 170 cm saakka (esim. P-424). Kaikissa malleissa on rannehihna, sisäänvedettävä maapiikki ja integroitu kompassi.
Joby GripTight One Mount white
Olympus M.Zuiko Digital ED 40-150mm F4.0-5.6 R MUSTA
Kenko 58mm ND8 - suodin
NIKON NIKKOR Z DX 12-28mm f/3.5-5.6 PZ VR
LOWEPRO ProTactic BP 350 AW III Selkäreppu
Kenko 49mm ND8 RealPro -suodin
GoPro Vented Helmet Strap Mount kypärähihna
NIKON MONARCH M7 10x42
MANFROTTO Videopää MVH502AH
MANFROTTO Jalustakit MK190XPRO3-BHQ2 Kuulapää 















Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.