SIRUI P-sarjan monopodit ovat tukeva apu kuvaustilanteissa, joissa kolmijalkaa on hankala, tai jopa mahdoton käyttää. Monopodin avulla kuvaaminen onnistuu pidemmälläkin polttovälillä sekä tilanteissa, joissa käytetään pidempää valotusaikaa. Monopodi kulkee vaivattomasti mukana ja se on todella nopea ottaa käyttöön.
Urheilukuvaajat kenttien laidalla pitkine objektiiveineen ovat varmasti tuttu näky. Esimerkiksi juuri tällaisissa tilanteissa, jossa tilaa on vähän, mutta jalustan käyttö välttämätöntä, on monopodi ainoa oikea kuvaajan työkalu.
SIRUI P -sarjan monopodit ovat neljä-/kuusi-osaisia ja menevät todella pieneen tilaan, min. kuljetuspituus 38 cm (P-306 / P326). Pisimmillään monopodit yltävät aina 170 cm saakka (esim. P-424). Kaikissa malleissa on rannehihna, sisäänvedettävä maapiikki ja integroitu kompassi.
Joby GripTight One Mount black
Nikon MONARCH M7 8x42
Samsung BP1310
Nikon Monarch HG 8x42 - kiikari
Olympus M.Zuiko Digital 25mm F1.8 - Musta
Saramonic BLINK 500 RX UC WIRELESS RECEIVER USB-C
Focus Observer 8x42
Focus Discover 8x32
BOYA Wireless Microphone x1 BY-WM3 Lightning
Nikon TRA-3 Jalusta-adapteri Monarch
Sirui PH-30 GIMBAL HEAD
Nikon EN-EL3
Joby Gorillapod 500 action 
















Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.