SIRUI P-sarjan monopodit ovat tukeva apu kuvaustilanteissa, joissa kolmijalkaa on hankala, tai jopa mahdoton käyttää. Monopodin avulla kuvaaminen onnistuu pidemmälläkin polttovälillä sekä tilanteissa, joissa käytetään pidempää valotusaikaa. Monopodi kulkee vaivattomasti mukana ja se on todella nopea ottaa käyttöön.
Urheilukuvaajat kenttien laidalla pitkine objektiiveineen ovat varmasti tuttu näky. Esimerkiksi juuri tällaisissa tilanteissa, jossa tilaa on vähän, mutta jalustan käyttö välttämätöntä, on monopodi ainoa oikea kuvaajan työkalu.
SIRUI P -sarjan monopodit ovat neljä-/kuusi-osaisia ja menevät todella pieneen tilaan, min. kuljetuspituus 38 cm (P-306 / P326). Pisimmillään monopodit yltävät aina 170 cm saakka (esim. P-424). Kaikissa malleissa on rannehihna, sisäänvedettävä maapiikki ja integroitu kompassi.
Nikon Monarch Fieldscope 82mm + MEP 20-60 okulaari
Hähnel HL-4LHP (Canon NB-4L) - akku
Lowepro Nova 170 AW II musta
Nikon Action EX 7x50 -kiikari
Nikon MONARCH M7 8x42
Saramonic VMIC PRO II ADVANCED SHOTGUN MICROPHONE
Nikon ACULON T02 8X21 red
Nikon Monarch M5 8x42
Hähnel HL-E10
Hähnel HL-511 (Canon BP-511/512) - akku
FujiFilm Instax Mini 12 Blossom Pink
Joby GorillaPod 1K Kit 















Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.