Kirkas ja selkeä näkökenttä, joka on optimoitu eläinten ja luonnon tarkkailuun
Erinomainen valonläpäisy ainutlaatuisen FUJINON SUPER EBC -pinnoitteen ansiosta. Laadukkaat linssielementit ja prismat, mikä takaa erinomaisen kuvan tarkkuuden ja kontrastin. Yhdessä nämä mahdollistavat myös paljon kirkkaamman näkökentän. Yhdeksän linssielementin optimaalinen sijoittaminen seitsemään ryhmään minimoi vääristymiä ja mahdollistaa kirkkaan kuvan koko näkymässä keskeltä reunoille.
Edistynyt käytettävyys ja ensiluokkainen muotoilu
Ensiluokkaisesti suunniteltu ja käyttäjän tarpeisiin muotoiltu. Liukumaton elastomeerinen materiaali ja ergonomisesti muotoiltu, helposti käteen otettava runko mahdollistavat erinomaisen vakauden kädessä pidettäessä. Pitkä silmänylitys helpottaa käyttöä myös silmälaseja käytettäessä.
Erinomainen luotettavuus ulkokäyttössä ja ankarissa olosuhteissa
Vettä * ja sumua kestävä rakenne.
Kestävä magnesium-alumiini-runko.
Vettä hylkivä pinnoite sekä objektiivilinsseissä että okulaareissa. Optisia suodattimia**, kuten PL-suodattimia ja sumusuodattimia, voidaan käyttää asentamalla objektiivin etupuolelle.
* 1m-5min. Ei saa käyttää veden alla.
** M46×0.75
Hähnel HL-E10
NiSi Filter UV 67mm Pro Nano Huc
NIKON NIKKOR Z 180-600mm f/5.6-6.3 VR
Olympus M.Zuiko Digital ED 9-18mm F4.0‑5.6
NIKON NIKKOR Z DX 12-28mm f/3.5-5.6 PZ VR
Hähnel Unipal Plus for all - laturi
Olympus M.Zuiko Digital 25mm F1.8 - Musta
Sirui Monopod P-306
Nikkor AF-S 50mm F1.4G
Olympus 8x42 PRO 












Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.