Kirkas ja selkeä näkökenttä, joka on optimoitu eläinten ja luonnon tarkkailuun
Erinomainen valonläpäisy ainutlaatuisen FUJINON SUPER EBC -pinnoitteen ansiosta. Laadukkaat linssielementit ja prismat, mikä takaa erinomaisen kuvan tarkkuuden ja kontrastin. Yhdessä nämä mahdollistavat myös paljon kirkkaamman näkökentän. Yhdeksän linssielementin optimaalinen sijoittaminen seitsemään ryhmään minimoi vääristymiä ja mahdollistaa kirkkaan kuvan koko näkymässä keskeltä reunoille.
Edistynyt käytettävyys ja ensiluokkainen muotoilu
Ensiluokkaisesti suunniteltu ja käyttäjän tarpeisiin muotoiltu. Liukumaton elastomeerinen materiaali ja ergonomisesti muotoiltu, helposti käteen otettava runko mahdollistavat erinomaisen vakauden kädessä pidettäessä. Pitkä silmänylitys helpottaa käyttöä myös silmälaseja käytettäessä.
Erinomainen luotettavuus ulkokäyttössä ja ankarissa olosuhteissa
Vettä * ja sumua kestävä rakenne.
Kestävä magnesium-alumiini-runko.
Vettä hylkivä pinnoite sekä objektiivilinsseissä että okulaareissa. Optisia suodattimia**, kuten PL-suodattimia ja sumusuodattimia, voidaan käyttää asentamalla objektiivin etupuolelle.
* 1m-5min. Ei saa käyttää veden alla.
** M46×0.75
KOWA TSN-501 Spottingscope
Nikon Monarch M5 8x42
Celestron NexYZ adapteri
Hähnel HL-E10
Kenko 37mm MC UV370 - suodin
BOYA Video-Kit LED BY-VG350
Olympus 8x42 PRO
Focus Observer 8x42
Nikon Monarch M7 8x30 











Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.