Tässä uudessa Fujifilm Mini- sarjan mallissa on helpotettu selfien ottoa kameran etupuolella olevalla peilillä. Lähikohteita kuvattaessa voit ottaa käyttöön mukana tulevan lähilinssin, jolla kuvaat lähimmillään jopa 35cm:n päästä. Valotuksen säätöön on nyt myös lisätty High-Key Mode, jolla saat lisää kirkkautta kuviisi.
Fuji Instax Mini 9 -polaroidkameralla saa ikuisestettua ja tulostettua hauskimmat hetket niin juhlista, kuin arjesta. Kamera tulostaa kuvat luottokortin kokoiselle valokuvapohjalle heti kuvan ottamisen jälkeen. Polaroidkuvien tapaan, Instaxilla otetulla kuvalla menee hetki ”kehittyä” kuvapohjaan.
Kameran käyttö on helppoa, kamerasta voi valita neljä eri valotusvaihtoehtoa; kirkas auringonpaiste, aurinko pilvien takaa, pilvinen ja sisätila/pimeä. Kamerassa on myös sisäänrakennettu salama ja High-Key -ominaisuus. Kamera toimii kahdella AA-paristolla
Transcend CF 133X 16GB
Nikon EN-EL3a
Hähnel HL-EL20
Hähnel HL-G1
Hähnel HL-2LHP (Canon NB-2L) - akku
MANFROTTO Kuulapää Mini MH494-BH
Transcend CF 133X 2GB
MANFROTTO Jalustakit MK190XPRO3-BHQ2 Kuulapää
Gomatic Peter McKinnon Luma Camera Pack 18L, Sage
Fujifilm Instax mini filmi - tuplapakkaus 
















Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.