Focus Track -objektiivissa on erinomainen optiikka: 6-kertainen suurennus, 21 mm:n polttoväli ja BaK-4-prismat, jotka yhdessä kehittyneen monikerroksisen heijastuksenestopinnoitteen (FMC) kanssa antavat tarkan, selkeän ja terävän kuvan myös vaikeissa valaistusolosuhteissa. Okulaarin silmänetäisyys on 15 mm, joten sitä on helppo käyttää, vaikka käyttäisit silmälaseja.
Etäisyysmittari on kompaktin kokoinen ja sitä on helppo käyttää yhdellä kädellä. Kaikkien sääolojen ja pölynkestävä, kestävä runko tekee siitä täydellisen kannettavaksi golfin, vaelluksen tai metsästyksen aikana tai mittaamiseen ja kartoitukseen ilman ylimääräistä painoa tai tilaa.
Mittaus tapahtuu yksinkertaisella napin painalluksella, ja etäisyysmittarissa on kuusi erilaista mittausohjelmaa eri tilanteisiin:
- Vakiotila: Mittaa suoran näköyhteyden kohteeseen.
- Golf-tila: Mittaa etäisyyden lähimpään kohteeseen.
- **Golf-rinne: ** Näyttää lasketun etäisyyden rinteessä. Sopii erinomaisesti ylämäkeen ja alamäkeen suuntautuviin lyönteihin.
- Nopeustila: Mittaa, kuinka nopeasti kohde liikkuu. Maksiminopeus 300 km/h.
- Vaakaetäisyystila: Laskee vaakasuoran etäisyyden kohteeseen ja kulman. Helpottaa alamäkeen tähtäämistä. Näytössä näkyy vuorotellen etäisyys ja kulma.
- Pystysuora korkeus: tila Tähtää kohteen, esim. puun tai rakennuksen, juurelle ja sitten kohti huippua. Näyttö näyttää nyt sen korkeuden.
Etäisyysmittarissa on sisäänrakennettu Li-ion-akku, ja se on helppo ladata Usb-C:n kautta.
PRO-Mounts Bigpole
Nikon P1100 Coolpix
Pentax SD 9×42 Waterproof
Nikon Travelite 8x25 EX -kiikari
Insta360 X4 Air Standard Bundle
Kenko HD DGX 1,4x Nikon AF-S G/E type
Nikon Z fc + 28 SE -paketti
Nikkor AF-S DX 35mm F1.8G
Nikon AF-S DX Micro NIKKOR 40mm f/2.8G
FujiFilm Instax Mini 12 Blossom Pink
Samsung BP1310
Hähnel HL-M1
Nikon MONARCH M7 8x42 
















Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.